Search
پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
  • :
  • :

تولید پودر سنگ محصولی با بازگشت سرمایه سریع

تولید پودر سنگ محصولی با بازگشت سرمایه سریع

تولید پودر سنگ محصولی با بازگشت سرمایه سریع

اگر به دنبال یک سرمایه گذاری یونیک می باشید پودر سنگ تولید کنید. محصولتان کاربرد فراوانی در ساخت‌و‌ساز‌،کشاورزی و صنایع شیمیایی و متالوژیکی دارد و مشتری های زیادی خواهید داشت.

معرفی طرح

سنگ، به مواد جامدی از پوسته زمین اطلاق می‌شود که از یک یا چند کانی که با یکدیگر پیوند یافته‌، تشکیل شده است. در مقابل خاک، توده‌ای از ذرات با دانه‌های منفصل یا دارای پیوند است که بر اثر هوازدگی سنگ‌ها و به طور یکجا تشکیل شده ‌است. لیکن در مهندسی و کارهای ساختمانی قابلیت حفاری مصالح زمین‌شناسی به عنوان شاخصی در طبقه بندی آنها به دو گروه سنگ و خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چون کانی‌های تشکیل دهنده سنگ‌ها متنوع هستند، بسته به میزان وجود بعضی دیگر از ترکیبات شیمیایی آن‌ها را به چهار دسته تقسیم می‌کنند:

  • کربنات‌ها
  • سولفات‌ها
  • اکسیدها
  • سیلیکات‌ها

محصول طرح حاضر پودر سنگ دانه‌بندی شده می­باشد. پودر سنگ دانه‌بندی شده کاربرد فراوانی در ساخت‌و‌ساز‌،کشاورزی و صنایع شیمیایی و متالوژیکی دارد و میزان تولید و مصرف آن به عنوان یک شاخص رشد اقتصادی در یک کشور محسوب می‌شود.

سنگ دانه بندی شده، سنگی است که با استفاده از ماشین (تجهیزات سنگ شکنی) به قطعات کوچکتر تبدیل می‌شود. قطعات خروجی از سنگ‌شکن در مرحله بعدی به قطعات کوچکتر تبدیل می‌شود. قطعات خروجی از سنگ شکن معمولا با استفاده از سرند به طبقات ابعادی مختلف تقسیم بندی می‌شوند که در محدوده ذرات نرم تا قلوه‌سنگ قرار می‌گیرد.

پودر سنگ دانه بندی شده کاربردهای زیادی در صنعت دارد. از کاربردهای پودرسنگ دانه‌بندی شده می‌توان به ساخت را‌ه‌ها، خیابان‌ها، جاده‌ها و بزرگراه‌ها، آجر و سیمان و آسفالت اشاره کرد.

این مطلب را هم بخوانید:   چگونه نمایشگاه ماشین بزنیم؟

بررسی بازار

سنگ دانه بندی شده کاربرد‌های فراوانی در صنعت دارد، آمارهای موجود در مورد طرح‌های در دست اجرا برای تولید پودر سنگ و سنگ شکسته و دانه بندی شده کشور نشان می‌دهد که در سال‌های آینده به تولید انواع این محصولات اضافه خواهد شد. در عین حال با توجه به رشد جمعیت کشور و افزایش نیاز به ساخت‌های زیربنایی مانند جاده‌ها‌، راهها‌، ساختمان‌های عمومی و خدماتی و همچنین افزایش مصرف در بخش مسکن میزان تقاضا نیز با رشد قابل توجهی روبرو خواهد بود.

در نتیجه با توجه به این امر پیش بینی می‌شود‌، طرح از بازار مناسبی برخوردار باشد. همچنین قابلیت صادرات این محصول نیز بالاست.

سرمایه گذاری مورد نیاز

بر اساس محاسبات،  برای احداث یک واحد صنعتی تولید پودر سنگ حدودا به ۴۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت نیاز دارید. بازدهی طرح بیشتر از ۳۶ درصد بوده و کمتر از ۳ سال پول خود را برداشت می کنید.  در ادامه خلاصه‌ای از نیازمندی‌های احداث یک واحد با ظرفیت عملی تولید۴۰٫۸۰۰ تن پودر سنگ در سال ارائه شده است:

مربوط به سال 94

مربوط به سال ۹۴

 

مزایای اجرای طرح

  • استفاده از مواد اولیه در دسترس و عدم نیاز به واردات آن
  • استفاده چشم‌گیر در صنایع ساخنمانی
  • وجود خط تولید و دستگاه ها و ماشین آلات مربوطه در داخل کشور و عدم نیاز به واردات دانش فنی
  • قیمت نسبتا پایین مواد اولیه و فرآوری ارزان برای تولید محصولات طرح

با توجه موارد ذکر شده و نرخ بازده داخلی و بازگشت سرمایه مناسب، طرح را به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری می‌توان معرفی نمود.

دریک آنلاین

این مطلب را هم بخوانید:   تولید رنگ های طبیعی یک سرمایه گذاری سودآور

 

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *