Search
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
  • :
  • :

۸ راز ثروتمندان نامحسوس در اطراف شما

۸ راز ثروتمندان نامحسوس در اطراف شما

۸ راز ثروتمندان نامحسوس در اطراف شما

ثروتمندان نامحسوس کاملاً آگاه هستند که سرمایه گذاری در آموزش و یادگیری، بهترین سرمایه گذاری است که می توانند انجام بدهند. علم و دانش برای همه آنها یک قدرت محسوب می شود و بلکه دانش بیشتر می تواند به یک چک دریافتی بزرگتری در انتهای کار ختم شود.

اگر همیشه در این فکر بوده اید که می توانید ثروتمندان نامحسوس را شناسایی کنید، پاسخ این است که بله، این کار امکان پذیر است؛ اما در عین حال به شدت چالش برانگیز! دلیل چالش برانگیز بودن آن هم این است که ثروتمندان نامحسوس، همیشه نامحسوس هستند. این ثروتمندان همان افرادی هستند که هر روز چمن باغچه خود را هرس می کنند، در صف فروشگاه پشت سر شما می ایستند و در همان آسانسوری که شما سوار شده اید، حضور دارند. این همان افرادی هستند که با فروتنی و بدون ظاهرسازی زندگی می کنند. این ثروتمندان نامحسوس همان کسانی هستند که به رغم، رقم درشت حساب بانکی خود، با قناعت زندگی می کنند.

بنا بر این گزارش، توماس جی. استنلی (Thomas J. Stanley) و ویلیام دی. دانکو (William D. Danko) در سال ۱۹۹۶ کتابی را با نام «همسایه میلیونر: اسرار اعجاب انگیز ثروتمندان آمریکا» منتشر کردند. این همسایگان میلیونر، افرادی شبیه به همین ثروتمندان نامحسوسی هستند که در ظاهر شباهتی با واقعیت خود ندارند. این افراد هرگز سرگرم خرید لامبورگینی جدید و یا مشغول سفر به دور جهان با هواپیمای شخصی نیستند. استنلی و دانکو مجموعه ای از مطالعات را روی این همسایگان میلیونر انجام دادند تا به روش ثروت اندوزی این افراد پی ببرند. با وجود این که اسرار کلیدی بسیاری از این ثروتمندان نامحسوس و همسایگان میلیونر وجود دارد، در اینجا به تعدادی از این اسرار کاربردی و رایج اشاره خواهیم کرد که همه ما می توانیم از این اسرار در زندگی خود بهره ببریم.

این مطلب را هم بخوانید:   چه کسی در اینترنت ما را زیر نظر دارد؟

راز شماره۱: آنها فراتر از وسع خود خرج نمی کنند. ثروتمندان نامحسوس از نظر مالی ارتجاعی عمل نمی کنند. آنها فقط هر چیزی را که توان مالی خرید آن را دارند، تهیه می کنند و هرگز در رقابت چشم و هم چشمی با همسایگان و آشنایان نمی افتند.

راز شماره ۲: هرگز دست از یادگیری نمی کشند. ثروتمندان نامحسوس کاملاً آگاه هستند که سرمایه گذاری در آموزش و یادگیری، بهترین سرمایه گذاری است که می توانند انجام بدهند.
علم و دانش برای همه آنها یک قدرت محسوب می شود و بلکه دانش بیشتر می تواند به یک چک دریافتی بزرگتری در انتهای کار ختم شود. این ثروتمندان نامحسوس هر فرصت امکان پذیری برای ادامه یادگیری غنیمت می شمارند.

راز شماره ۳: آنها در زمان انتخاب شغل، نگاهی به پتانسیل درآمدزایی آن حرفه دارند. این ثروتمندان نامحسوس به دنبال شغل هایی می روند که بیشترین امنیت و ثبات مالی را داشته باشند.

راز شماره ۴: آنها پس انداز دارند و در اولین فرصت سرمایه گذاری می کنند. ثروتمندان نامحسوس ارزش به کار انداختن پول خود را می دانند. خواه این به کار انداختن برای طرح های بازنشستگی باشد و یا برای طرح های پس انداز. این افراد درک کاملی از مفهوم ترکیب دارایی دارند و می دانند که پول با گذشت زمان می تواند رشد کند.

راز شماره ۵: آنها پوشش بیمه ای خوبی دارند. ثروتمندان نامحسوس معتقدند که برای حفاظت از اموال و کسانی که آنها را دوست دارید، ارزش آن را دارد که روی بیمه هزینه کنید. خواه بیمه آتش سوزی منزل باشد یا بیمه عمر. ثروتمندان نامحسوس اهمیت بسیاری برای حفاظت از خود و خانواده خود در برابر حوادث غیر منتظره قائل می شوند.

این مطلب را هم بخوانید:   چگونه در محیط کار صریح باشیم نه گستاخ

راز شماره ۶: آنها با پول های بادآورده خود عاقلانه رفتار می کنند. توقع نداشته باشید که ثروتمندان نامحسوس با پولی که به راحتی به دست آورده اند، از خانه خارج شوند و یک قایق تفریحی گران قیمت بخرند. حتی اگر این ثروتمندان نامحسوس میلیاردها دلار برنده شوند، کاملاً مسئولانه با این پول بادآورده برخورد می کنند.

راز شماره ۷: آنها خانه و خودروی خود را سریع عوض نمی کنند. ثروتمندان نامحسوس خود را نیازمند بزرگتر کردن خانه و تعویض خودرو نمی بینند و خود را برای خرید یک خانه بزرگتر، اسیر وام مسکن نمی کنند که مجبور شوند تا آخر عمر اقساط وام پرداخت کنند. آنها در عوض، به دنبال خودروهای متوسط و معمولی و همچنین خانه هایی با قیمت پایین تری می روند.

راز شماره ۸: آنها از قرض و بدهی فراری هستند. ثروتمندان نامحسوس اعتقاد دارند که باید بدهی ها و قرض های خود را تسویه کنند و اجازه نمی دهند بدهی های کارت اعتباری روی هم انباشته شود و ترجیح می دهند که تمام صورت حساب ها را به محض ورود پرداخت کنند.
اگر می خواهید به جمع ثروتمندان نامحسوس بپیوندید، همین حالا بهترین زمان است که تمام این اسرار را در زندگی خود به کار ببندید.

تابناک باتو

 

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

این مطلب را هم بخوانید:   بهترین شرکت‌های طراحی محصول در آینده چه خصوصیاتی خواهند داشت؟

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *