Search
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
 • :
 • :

زبان گویای تبلیغات برای حمایت از جاندار بی زبان

زبان گویای تبلیغات برای حمایت از جاندار بی زبان

نگاهی به تبلیغات خلاق حمایت از محیط زیست و حیات وحش / زبان گویای تبلیغات برای حمایت از جاندار بی زبان

هرساله تبلیغات زیادی برای اطلاع رسانی عمومی در مورد مسائل محیط زیست محتواسازی می شود، اما اطلاعات زیادی در مورد زیستگاه ها و شرایط بومی حیوانات و مسائل انقراض نسل آنها به مخاطبان داده نمی شود. کره زمین خانه تمام انسان هاست و محیط زیست سرمایه ای است که همه مردم دنیا باید در حفظ آن کوشا باشند.

در این میان سازمان های زیادی در برنامه های مسئولیت اجتماعی خود این مهم را هدف قرار داده و کمپین های تاثیرگذاری در این زمینه ایجاد می کنند. یکی از سازمان هایی که حمایت از گونه ها و طبیعت را در رأس امور خود قرار داده، سازمان حمایت از محیط زیستWWF  است که هر ساله کمپین های مختلفی را در جهت توقف انقراض گونه های طبیعی و افزایش آگاهی درخصوص مسائل مهم زیست محیطی در دنیا سازماندهی می کند. در گزارش زیر به تعدادی از این کمپین ها اشاره می کنیم.

مشارکت مخاطب در ساخت دنیای بهتر

اگر اندکی گشت و گذار در سایت های مختلف کرده باشید، حتما با پوسترهای حمایت از محیط زیست WWF  آشنا شده اید. بدون شک همه ما با دیدن این پوسترهای تبلیغاتی خلاقانه حتی لحظه ای برای حمایت این گونه ای به فکر فرو رفته ایم. این سازمان ماموریت دارد انقراض و آلودگی محیط طبیعی سیاره مان را متوقف کرده و آینده ای بسازد که در آن انسان به صورت هماهنگ در کنار طبیعت زندگی کند.

WWF  در سال ۱۹۶۱ و در نتیجه نگرانی و توجه عمیق تعدادی از افراد مسئول تاسیس شد که دغدغه محیط زیست داشته و نگران آنچه هستند که در دنیای اطراف ما اتفاق می افتد. طبق آمارها این سازمان اکنون یکی از بزرگ ترین سازمان های محیط زیستی دنیاست. آگهی های زیادی در این راه ساخته شده تا بتواند با مشارکت مردم دنیای بهتری بسازد.

امروزه تبلیغات محیطی فقط برای بازاریابی و فروش برندهای شرکت ها و کارخانه ها نیست، تبلیغات می تواند به مسائل مختلف در تمام ابعاد آن بپردازد. کشورهای زیادی برای حفظ محیط زیست خود اقدام به تبلیغات محیطی کرده اند و نتایج بهینه ای از این تبلیغات بر افکار عمومی و ترغیب مردم جامعه به همکاری کسب شده است. باتوجه به اینکه تمام جهان با معضل جدی محیط زیست روبه رو است تبلیغات دیجیتال، چاپی، محیطی و… در راستای حفظ محیط زیست می تواند کمک قابل توجهی به این مهم در کشورها کند.

اطلاع رسانی عمومی

افزایش آگاهی در مورد حیوانات در معرض خطر و نرخ رو به رشد انقراض آنها وظیفه ای مهم است که بسیاری از مردم اهمیت آن را نادیده می گیرند، اما WWF  در تبلیغ خود از مفاهیم تفکر برانگیز و تصویر بصری واضح برای ارتباط با مخاطب استفاده کرده است. هر روزه شمار زیادی از حیوانات زیستگاه خود را به دلیل ساخت و ساز و صنعتی شدن دنیای امروزه و تغییرات آب و هوایی از دست می دهند.

این مطلب را هم بخوانید:   ثروت کلان چین از فضولات الکترونیکی غرب

صندوق جهانی حیات وحش به طور مداوم درصدد ساخت کمپین های تبلیغاتی عاطفی است که چگونگی وخامت این وضع (انقراض نسل جانوران) را هوشمندانه به تصویر بکشد. آگهی ها با نمایش فیل های سلاخی شده و دلفین هایی که در حصار گیر کرده اند و ارتباط میان قصور انسان ها و تاثیر آن در زندگی جانوران، از آنها می خواهد که با رعایت و حمایت خود، نوری به زندگی این حیوانات در معرض خطر بتابانند. این کمپین ها به عموم مردم اطلاعاتی در مورد شرایط وخیم زندگی این حیوانات ارائه می دهند.

این تبلیغات مسائل مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد و در واقع زبان گویای حیواناتی می شود که عاجز از سخن گفتن هستند. بسیاری از افراد حیوانات را دوست دارند، اما نسبت به ظلمی که در حق این حیوانات و بهره برداری از آنها به وسیله خشونت، صید و تخریب زیستگاه شان می شود، بی اطلاع  هستند. چه خوب است اگر دوستدار محیط زیست هستیم، مبلغی را صرف امور خیریه مرتبط با این موضوع کنیم.

اروپا را زنده کنیم

آخرین کمپین سازمان  wwf «اروپا را زنده کنیم» بود که در ماه ژوئن به طور گسترده اکران شد. در اروپا قانونی برای حفاظت از پرندگان و بوم های طبیعی وجود دارد. این قوانین ستون های اصلی محافظت از طبیعت در اروپا را تشکیل داده و به تاسیس شبکه ملی برای مناطق حفاظت شده منجر شد.

طی این کمپین، WWF  از وزرا و کمیسیون های اروپایی خواسته است تا قوانین مرتبط با محیط زیست را رعایت کرده و به آنها اطمینان دهند که از طبیعت زیبا به طور موثر در مقابل اثرات منفی کشاورزی ناپایدار، زیرساخت های انتقال و انرژی و… محافظت می کنند.

انتظار می رود تصمیمات نهایی درخصوص حیات وحش اروپا تا پایان سال ۲۰۱۶ اجرایی شود. با دنبال کردن این کمپین تبلیغاتی اطلاعات بیشتری درخصوص زیبایی های طبیعی اروپا و حیواناتی از قبیل گرگ، خرس، لاک پشت و… به دست خواهید آورد.

ساعت زمین

سال گذشته با داغ شدن هشتگ های مختلف و محبوبیت شبکه های اجتماعی، سازمان حمایت از محیط زیست wwf کمپینی با هشتگ #EndangerEmoji  ایجاد کرد تا با استفاده از آن مخاطبان را به نجات جان این گونه ها تشویق کند. این نخستین کمپین جمع آوری کمک مالی آنها بر مبنای emoji است که به حمایت سازمان از گونه های کمیاب و زیستگاه آنها کمک می کند.

این مطلب را هم بخوانید:   شعارهای تبلیغاتی موفق

آنها در این کمپین از اموجی هایی استفاده کرده اند که هر روزه در چت های روزمره مان در تلگرام، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی آنها را به کار می بریم. شروع این تبلیغ در توییتر در آستانه روز گونه های در خطر و مصادف با ۱۵ مه  بود. این تبلیغ توسط آژانس تبلیغاتی ویدن و کندی لندن ساخته شد.

در متن این آگهی با نشان دادن اموجی های حیوانات آمده است که «۱۷ اموجی حیوانی در خطر هستند. با توییت مجدد این پست به آنها مبلغی کمک کنید.» و از مخاطبان خواسته که با توییت مجدد و ثبت نام، کمک خود را تکمیل کنند. ایده ایجاد کمپین تبلیغاتی با هشتگ اموجی های در معرض خطر با کشف ۱۷ کاراکتر در اموجی های کیبورد گوشی های همراه رقم خورد که از نمونه های نادر و در معرض خطر بودند.

کاراکترهای اموجی بالغ بر ۲۰۲میلیون بار در پلتفرم شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرند. WWF  درصدد بود تا این محبوبیت را به امور خیریه برای محیط زیست اختصاص دهد. آنها شکلک ۱۷ حیوان را که در کیبورد گوشی های اندروید و IOS در سراسر دنیا وجود دارد برجسته ساختند.

به جای هر هشتگ #endangerEmoji  که در توییتر منتشر می شود،  این موسسه ۰٫۱۰ یورو جهت حمایت این گونه ها در نظر می گیرد. جان اسکات عضو تیم خلاقیت این کمپین می گوید: «هنگامی که ایده استفاده از ۱۷ شکلک در معرض خطر برای حمایت wwf  از حیات وحش به ذهن مان رسید، بسیار هیجان زده بودیم که می توانیم جان میلیون ها میمون، دلفین، پاندا و… را نجات دهیم. خوشبختانه این کمپین راهی برای الهام بخشی نسل بعد برای درگیر شدن با این موضوع ایجاد می کند.»

ادرین کوکل، مدیر نوآوری دیجیتال این تبلیغ نیز در این باره می گوید: «کلید موفقیت در کمک های خیریه این است که روشی ساده به مخاطب نشان دهید. ما با استفاده از یکی از بزرگ ترین پلتفرم های اجتماعی، زندگی در خطر گونه های کمیاب را برجسته کردیم و امید داریم کمک های زیادی برای حمایت و آگاهی بخشی به این موضوع اختصاص یابد.»

همچنین یکی دیگر از کمپین های تاثیرگذار سازمان حمایت از محیط زیست، کمپین  Horrifying بود. پیام پشت پرده این تبلیغ ساده و مختصر بود: «ممکن است کوسه ها ترسناک به نظر آیند، اما اقیانوس هایی که عاری از کوسه باشند ترسناک تر است! با تخریب زیستگاه آنها، ضررشان در نهایت به شما خواهد رسید. این کمپین درصدد است تا اهمیت حیوانات غیراهلی در زندگی را به مخاطب یادآور شود. شاید زندگی شما هیچ گاه به کوسه ها مربوط نباشد، اما وجود آنها برای تعادل حیات دریایی در اقیانوس ها ضروری است.»

این مطلب را هم بخوانید:   خلاقیت با مواد دور ریختنی (سری دوم)

هر روزه شمار زیادی از حیوانات زیستگاه خود را به دلیل ساخت و ساز و صنعتی شدن دنیای امروزه و تغییرات آب و هوایی از دست می دهند. صندوق جهانی حیات وحش به طور مداوم درصدد ساخت کمپین های تبلیغاتی عاطفی است که چگونگی وخامت این وضع (انقراض نسل جانوران) را هوشمندانه به تصویر بکشد.

 

 ______________________________________________________________________________________________________

 

لذت گوش دادن به کتاب های مورد علاقه خود در زمینه کسب و کار، موفقیت، بازاریابی، فروش، سخنرانی و …. را از دست ندهید

 

ارسال کلیه کتاب های صوتی بر روی فلش رایگان ۱۶ گیگابایتی

کلیه کتاب های صوتی فارسی ارایه شده در فروشگاه ایده و خلاقیت را  بر روی یک دستگاه فلش یو اس بی ۱۶ گیگا بایت رایگان ، در آدرس خود دریافت نمایید.

فهرست کتاب ها عبارتند از:

 1. کتاب صوتی فارسی سنگفرش هر خیابان از طلاست

 2. کتاب صوتی فارسی خوآموز سخنرانی

 3. کتاب صوتی فارسی آئین سخنرانی

 4. کتاب صوتی فارسی پیشنهاد رد نشدنی

 5.  کتاب صوتی فارسی گانگ هو
 6. کتاب صوتی فارسی فکر بزرگ

 7. کتاب صوتی فارسی شنا با کوسه های کسب و کار

 8. کتاب صوتی فارسی از ایده تا مشتری

 9. کتاب صوتی فارسی۱۷ قانون طلایی کار تیمی
 10. کتاب صوتی فارسی قدم زدن با ببرها
 11. کتاب صوتی فارسی ۱۰۱ ایده برای تبلیغ کالا

 12. کتاب صوتی فارسی ۱۰۱ راه موفقیت در کسب و کار

 13.  کتاب صوتی فارسی اسرار ارایه های استیو جابز

 14.  کتاب صوتی فارسی بازاریابی خلاق

 15. کتاب صوتی فارسی رهبری و مدیر یک دقیقه ای

 16. کتاب صوتی فارسی زاگ

 17. کتاب صوتی فارسی نگران نباشید پول دربیاورید

 18. کتاب صوتی فارسی هنر ایجاد انگیزه

 19. کتاب صوتی فارسی هنر فروش موفق

 20. کتاب صوتی فارسی ۱۰۰ قانون شکست ناپذیر کار و زندگی

 21. کتاب صوتی مسری( بازاریابی ویروسی)
 22. کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی
 23. کتاب الکترونیکی مرکز رشد چیست؟
 24. کتاب الکترونیکی پارک فناوری اطلاعات چیست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید:

ارسال کلیه کتاب های صوتی بر روی فلش رایگان ۱۶ گیگابایتی

____________________________________________________________________________________________________

   

 

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *