تعداد گردشگران موزه‌ها و مراکز تاریخی ایتالیا امسال هم رکورد زد

تعداد گردشگران موزه‌ها و مراکز تاریخی ایتالیا امسال هم رکورد زد

تعداد گردشگران موزه‌ها و مراکز تاریخی ایتالیا امسال هم رکورد زد

موزه ها و مکان های تاریخی ایتالیا سال شلوغی را پشت سر گذاشت و از نظر تعداد بازدیدکننده و میزان درآمد رکوردشکن بود.

«داریو فرنچسکینی» وزیر فرهنگ و هنر ایتالیا با ابراز خوشحالی از این موضوع گفت، امسال استقبال گردشگران خارجی از موزه ها و مراکز تاریخی کشور روند صعودی خود را حفظ کرده و افزایش چشمگیری داشته، به گفته او «کالیسیوم» در شهر رم و «پمپئی» در شهر ناپل محبوب ترین مراکز توریستی ایتالیا هستند.

داریو فرانچسکینی در سال ۲۰۱۳ و با ارائه طرحی آزمایشی، اداره تعدادی از موزه ها و مراکز تاریخی کشور را به مدیران غیر ایتالیایی سپرد، به باور او استفاده از افکار و اندیشه های تازه و غیر بومی باعث رونق بیشتر صنعت جهانگردی ایتالیا خواهد شد.

وزارت فرهنگ و هنر ایتالیا دوشنبه با انتشار بیانیه ای رسمی نتایج این طرح آزمایشی را اعلام کرد، به گفته او از زمان حضور مدیران غیر ایتالیایی در موزه ها و مراکز تاریخی کشور، تعداد مراجعین بیش از ۱۸ درصد افزایش یافته و میزان درآمد نزدیک به ۳۹ درصد بیشتر شده، یعنی ۱۵۰ میلیون یورو که مبلغ قابل توجهی محسوب می شود.

داریو فرانچسکینی که در سالهای اخیر به دلیل ارائه این طرح نامتعارف با مخالفت های بسیاری مواجه شد، با اشاره به موفقیت این پروژه، از ادامه این روند در ماههای آینده خبر داد، به گفته او مدیریت موزه ها و مراکز تاریخی بیشتری به غیر ایتالیایی های شایسته سپرده خواهد شد.

ایتالیا از قطب های گردشگری جهان است که به دلیل تاریخ غنی و تمدن باستانی خود شهرت فراوانی دارد و هر سال پذیرای توریست هایی زیادی است که از نقاط مختلف جهان به این کشور سفر می کنند.

این مطلب را هم بخوانید:   ابتکار رستوران ایتالیایی: فضای خلوت و رمانتیک برای شام: هر زوج ۵۰۰ یورو

حضور مدیران غیر ایتالیایی باعث ایجاد تغییرات گسترده ای در این مراکز و موزه ها شده، از جمله می توان به استفاده از تارنماهای مدرن و سیستم های رایانه ای پیشرفته، تکمیل اطلاعات در آرشیو چند زبانه، ارائه تورهای آموزشی و ایجاد تسهیلات ویژه برای جهانگردان خارجی اشاره کرد.

دویچه وله

 

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *