Search
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
  • :
  • :

وقتی تنیس به هنر تبدیل می شود

وقتی تنیس به هنر تبدیل می شود

وقتی تنیس به هنر تبدیل می شود

آندرس بلا که در حال حاضر مدیر خدمات مشتری در Organic و یک هنرمند تجسمی پرکار است، در کالج از بازیکنان علاقه مند تنیس به شمار  می آمد. اما با اتمام دوره کالج، با وجود مهیا بودن شرایط برای آغاز حرفه ای تنیس، مسیری متفاوت را برای ادامه زندگی خود برگزید. با وجود اینها، او در حال حاضر در حال بهره گیری از این ارتباط خود با تنیس برای خلق آثار هنری است.

 

کار او با اسکچ های استاندارد یا نقاشی های رنگ روغن از پرتره بازیکنان افسانه ای تنیس متفاوت است؛ او از رسانه ای کاملا جدید و امروزی استفاده کرده  است.

جریانی که به عنوان پرتره های بازیکنان معروف تنیس مانند راجر فدرر شکل گرفت، از راکت های دسته دومی آغاز شد که خیلی سریع به پروژه ای بزرگ تر و پرشورتر تغییر شکل داد و توانست نظر اینستاگرام را به خود جلب کند. این شبکه اجتماعی اخیرا از اعضای Organic کمک گرفته تا بخشی از کارهای خلاقانه خود را در اختیار هواداران U.S.Open  قرار دهند تا در طول مسابقات لذت ببرند.

۲

پیش از آغاز U.S.Open اینستاگرام به جست وجوی هنر مرتبط با تنیس پرداخت و در این مسیر با کارهای بلا آشنا شد و پس از برقراری ارتباط با او، از بلا خواست بخشی از کارهایش را به نمایش بگذارد و تعدادی اثر جدید نیز برای مسابقات خلق کند. بلا می گوید: «برنامه ما ابتدا تولید پرتره بود، اما از لحاظ منطقی جوابگوی کار نبود. U.S.Open  از ما خواست که هشتگ هایی را برای مسابقات ایجاد کنیم.»

این مطلب را هم بخوانید:   اولین کافه استیمپانک حرکتی ،در رومانی افتتاح شد

سه عدد از کارهایی که در طول مسابقات نمایش داده  می شود، هشتگ های رسمی مسابقات را دربرمی گیرند؛ هشتگ هایی از قبیل: #NYisOpen، #usopen  و #winning.دو کار دیگر، آثاری هستند که بلا در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ خلق کرده  است.

۳

در واقع بلا با یک راکت ساده تنیس تحت تاثیر قرار گرفته  بود. مشاهده لوگویی که روی سیم ها شکل گرفته  بود او را بر آن داشت که پرتره هایی را با نقاشی روی سیم های راکت به تصویر بکشد.

اما او از همه این ها یک قدم جلوتر رفت، چرا که صرف قرار دادن جوهر روی سیم در نظرش کار ساده ای بود و به جای آن از قرار دادن سیم ها روی یکدیگر بهره گرفت و در همین بین، ایده های انتزاعی نیز علاوه بر پرتره در ذهنش شکل گرفت.

بلا می گوید: «به واسطه تجربه بازی کردن تنیس، کار کردن با این مواد طبیعی تر و سیال تر از کار کردن با موادی مانند رنگ روغن است.»

 

منبع: ام بی ای نیوز

ترجمه: فرصت امروز

 

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *