Search
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
 • :
 • :

۷ ایده برای جدی گرفته شدن کسب و کارتان

۷ ایده برای جدی گرفته شدن کسب و کارتان

۷ ایده برای جدی گرفته شدن کسب و کارتان

کسب شخصیت مناسب و اعتماد در کسب و کار، ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد. در این نوشته ۷ ایده را برای جدی گرفته شدن کسب و کار بررسی می کنیم. اگر قصد دارید در کسب و کار خود به موفقیت دست یابید، لازم است که احترام مردم را به خود جلب کنید تا سخن شما تاثیرگذاری لازم را بدست آورد ولی کسب شخصیت مناسب و اعتماد در کسب و کار، ممکن است زمان زیادی طول بکشد.


برای مثال زمانی که شما برای منصب جدیدتان بیش از حد جوان یا در صنعتی تازه وارد باشید و یا اینکه یک خانم در یک محیط کاملاً مردانه باشید، مجاب کردن دیگران برای گوش دادن به حرفها و شنیدن افکارتان کار دشواری است.

 

۷ راهبرد زیر که حاصل تحقیقات اخیر دانشمندان است، به شما کمک خواهد کرد تا بعنوان مدیر یک سازمان، یک تازه وارد و یا مدیر یک کسب و کار اعتماد و احترام دیگران را سریع‌ تر به خود جذب کنید.

 

۱) اجازه دهید دیگران درباره خودشان سخن بگویند

مردم معمولا ۶۰% از مکالمات خود را صرف صحبت درباره خود می کنند. صحبت درباره خود حس خوبی به انسان می دهد. محققین دانشگاه هاروارد دریافته اند که صحبت کردن درباره خود همان بخش هایی از مغز را فعال می کند که با رابطه جنسی، مصرف کوکائین و یا خوردن یک غذای خوب نیز فعال می شود.
طبق تحقیقات Scientific American حرف زدن درباره خود، مانند بسیاری از دیگر محرکهای شناخته شده، اغلب برای خود شخص بسیار لذت بخش است و به شدت او را هیجان‌زده می کند.
تحقیقات نشان می دهند، زمانی که مردم اطلاعات خودشان را برای دیگری فاش می کنند، ابراز علاقه آنها نسبت بهم بیشتر می شود. این روش، راهی ابتدایی برای شکل دادن پیوندهای اجتماعی است.

 

۲) نظر مساعد دیگران را با اولین ملاقات جلب کنید

Tom Chiarella از نویسندگان معروف وبلاگ esquire در این باره به تشریح سخن گفته است. او معتقد است که:
در خیابان، در لابی، با آغوش باز از کسانی که آنها را ملاقات می کنید استقبال کنید، با آنها دست بدهید، با چشمهایتان ارتباط برقرار کنید، موقعیت را به خوبی دریابید، دست تان را با زاویه ای مناسب به طرف آنها دراز کنید. دست طرف مقابل را خیلی محکم فشار ندهید مگر اینکه خود آن شخص در انجام این کار مصر باشد. لبخند بزنید. اگر نتوانید لبخند بزنید، نمی توانید با محبت باشید.
به نظر شما چرا این‌ها عوامل مهمی هستند؟ به این خاطر که توجه کامل به یک نفر راهی برای احترام گذاشتن به اوست و طبق مطالعات علوم اجتماعی، ما زمانی احترام دریافت می کنیم که احترام بگذاریم.

این مطلب را هم بخوانید:   مهارت های هفت گانه کلیدی رهبری یک تیم

 

۳) حالت بدن خود را صاف و راست نگه دارید

حالت بدن شما می تواند بر نوع تصور مردم از شما تاثیر بگذارد، درست به همان صورتی که خودتان می بینید و احساس می کنید.محققین دریافته اند که صاف نگهداشتن شانه ها و باز نگهداشتن بازوها (که ژست قدرت کلاسیک است) سیستم هورمونی شما را به گونه ای فعال می کند که شما خودتان را قابل اعتماد و قدرتمند احساس کنید و از دید دیگران نیز اینگونه به نظر برسید.
همین منطق درمورد نشستن شما هم صادق است.اگر شما روی لپ تاپ خود مچاله شوید، نمی توانید احساس سرزندگی و قدرت داشته باشید. اما اگر پشت یک میز تحریر بزرگ نشسته باشید، اعتماد به نفس و قاطعیت بیشتری را حس خواهید کرد.

 

۴) آماده تر از آن چیزی باشید که فکر می کنید لازم است

طبق گفته های Roberto Rocha از وب سایت askMen: ناآگاهی یکی از ویژگی هایی است که کمترین احترام را برای شخص به دنبال دارد. اگر میخواهید اندیشه های شما به حساب آورده شود سعی کنید از دیگران آگاه تر باشید.
بنابراین اگر شما یک سخنرانی یا یک قرار ملاقات دارید، دقیقا باید بدانید که با چه مطالبی می خواهید ارتباط برقرار کنید. برای مخالفت با رییستان باید آگاهی بیشتری در آستین داشته باشید. اینگونه نه تنها افکار شما محکم تر خواهد شد، بلکه شما در ارائه آنها نیزاعتماد به نفس بیشتری را حس خواهید کرد.

 

۵) از اتفاقاتی که در دنیا در حال رخ دادن است باخبر باشید

Roberta Matuson نویسنده کتاب موفق و پرفروش تغییرات ناگهانی می ‌گوید: آماده هرنوع تغییرات سریع در صنعت خود باشید. اینگونه شما می توانید به طرزی هوشمندانه درباره آنها صحبت کنید. وی تأکید می‌کند که خواندن اخبار روزانه تجاری بسیار مهم است و می گوید: شما اینچنین است که می توانید بطور هوشمندانه ای درباره صنعت صحبت کنید.
همچنین مشاور ارشد بازاریابی استراتژیک، Noah Fleming با توصیه به، بروز بودن در حوزه‌های تکنولوژی، ورزش و فرهنگ، افراد را به سمت تغذیه اطلاعاتی گسترده دعوت می کند.
فلمینگ می گوید: شما باید قادر به بحث و گفتگو باشید، مناظره کنید و در برخی از حوزه ها بتوانید نظر دهید. انسانهای جدی عقاید محکمی دارند. وقتی شما صاحب نظر باشید و بتوانید نظر و عقیده تان را بیان کنید، بطور جدی پذیرفته خواهید شد.

این مطلب را هم بخوانید:   ۵ روش برای تبدیل رویا به واقعیت

 

۶) فروتن و قابل اعتماد باشید

Anthony.K Tjan که از جمله سرمایه گذاران مشهور در زمینه کسب و کارهای پرخطر است، معتقد است که احترام نیازمند میزان متعادلی از فروتنی و اعتماد است.
او تأکید می کند: شما نیازمند اعتماد به نفس کافی برای تحت کنترل داشتن احترام دیگران هستید و آن نیازمند این است که بدانید که چیزهای زیادی وجود دارد که شما به این راحتی ها نمی دانید. فروتنی راهی برای بدست آوردن احترام است در حالیکه اعتماد به نفس راهی برای تحت کنترل نگه داشتن آن است.
وی همچنین معتقد است که با این تعادل نه تنها احترام بوجود می آید بلکه کنجکاوی منطقی و خوش بینی نیز بدست می آید.

 

۷) اجازه ندهید تپق های کلامی قدرت و اقتدار شما را تضعیف کند

زمانی که لحن شما نزدیک به حالت سؤالی باشد در اصطلاح upspeak رخ داده است. Upspeak زمانی است که تن صدای بخش پایانی جمله بالاتر از بخش آغازین آن باشد.
در یک بررسی که اخیراً توسط ۷۰۰ متخصص انجام شده ۸۵% گفته اند که upspeak نشانه ای از ناامنی است و ۵۷%معتقند upspeak از اعتبار افراد می کاهد.Bernard Marr بعنوان یک مشاور استراتژی می گوید: upspeak در محیط کاری جایی ندارد. اگر شما خواهان یک حرفه پررونق هستید، پس به این سادگی ها از این شیوه استفاده نکنید.

نویسنده: Drake Baer
مترجم: راضیه رسولی

 

______________________________________________________________________________

لذت گوش دادن به کتاب های مورد علاقه خود در زمینه کسب و کار، موفقیت، بازاریابی، فروش، سخنرانی و …. را از دست ندهید

 

این مطلب را هم بخوانید:   آَشنایی با اتاق بازرگانی تهران و ایران

ارسال کلیه کتاب های صوتی بر روی فلش رایگان ۱۶ گیگابایتی

کلیه کتاب های صوتی فارسی ارایه شده در فروشگاه ایده و خلاقیت را  بر روی یک دستگاه فلش یو اس بی ۱۶ گیگا بایت رایگان ، در آدرس خود دریافت نمایید.

فهرست کتاب ها عبارتند از:

 1. کتاب صوتی فارسی سنگفرش هر خیابان از طلاست

 2. کتاب صوتی فارسی خوآموز سخنرانی

 3. کتاب صوتی فارسی آئین سخنرانی

 4. کتاب صوتی فارسی پیشنهاد رد نشدنی

 5.  کتاب صوتی فارسی گانگ هو
 6. کتاب صوتی فارسی فکر بزرگ

 7. کتاب صوتی فارسی شنا با کوسه های کسب و کار

 8. کتاب صوتی فارسی از ایده تا مشتری

 9. کتاب صوتی فارسی۱۷ قانون طلایی کار تیمی
 10. کتاب صوتی فارسی قدم زدن با ببرها
 11. کتاب صوتی فارسی ۱۰۱ ایده برای تبلیغ کالا

 12. کتاب صوتی فارسی ۱۰۱ راه موفقیت در کسب و کار

 13.  کتاب صوتی فارسی اسرار ارایه های استیو جابز

 14.  کتاب صوتی فارسی بازاریابی خلاق

 15. کتاب صوتی فارسی رهبری و مدیر یک دقیقه ای

 16. کتاب صوتی فارسی زاگ

 17. کتاب صوتی فارسی نگران نباشید پول دربیاورید

 18. کتاب صوتی فارسی هنر ایجاد انگیزه

 19. کتاب صوتی فارسی هنر فروش موفق

 20. کتاب صوتی فارسی ۱۰۰ قانون شکست ناپذیر کار و زندگی

 21. کتاب صوتی مسری( بازاریابی ویروسی)
 22. کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی
 23. کتاب الکترونیکی مرکز رشد چیست؟
 24. کتاب الکترونیکی پارک فناوری اطلاعات چیست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید:

ارسال کلیه کتاب های صوتی بر روی فلش رایگان ۱۶ گیگابایتی

____________________________________________________________________________________________________

 

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *