سرمایه‌گذاری در تولید قندهای طعم پهلو

سرمایه‌گذاری در تولید قندهای طعم پهلو

سرمایه‌گذاری در تولید قندهای طعم پهلو

نسل جدید قندهای طعم‌دار در بازار پدیدار شده‌اند که توجه بسیاری از مصرف‌کنندگان به انواع این قندها جلب شد . بازار این کار همچنان پتانسیل‌های بسیاری برای کار دارد. قندهایی با طعم خرما، نعنا، دارچین، زعفران و لیمو در بازار امروز تولید می‌شوند که می‌توان آینده بازار قند را به سمت این خوشمزه‌های رنگی سوق داد

فرآوری مواد‌غذایی همواره یکی از بهترین فرصت‌ها برای اهالی کسب‌و‌کار است، این حوزه با توجه به مصرف روزانه و بازاری که همیشه مشتری دارد می‌تواند پله‌ای برای پرتاب به سوی پیشرفت‌های عظیم باشد.امروزه در جهان شرکت‌ها و افراد مختلفی در حال رقابت تنگاتنگ در زمینه فرآوری مواد‌غذایی هستند و خلاقیت در این بخش در سطح جهانی می‌تواند اشاعه یابد. در گزارش امروز قصد داریم یکی از فرصت‌های مناسب شغلی برای کسانی را که به خلاقیت در فرآوری مواد‌غذایی علاقه دارند در سطح کارخانه و مشاغل خانگی بررسی کنیم.

 

قند محصولی پرطرفدار

برای ما ایرانی‌ها شاید قند یکی از موادی است که به صورت ثابت در خانه وجود دارد؛ محصول مصرفی که مکمل خوردن چای به‌عنوان یک نوشیدنی روزانه در خانه و محل کار است، همین مصرف روزانه محصول، بهترین فرصت برای سرمایه‌گذار به شمار می‌آید و پتانسیل‌های زیادی برای تولید هرچه بیشتر و باکیفیت‌تر به وجود می‌آورد.

در کنار قند چند سالی است محصولات دیگری مانند انواع شکلات، نبات، خرما و سایر محصولات خودنمایی می‌کنند، اما همان‌طور که همه ما در طول روز می‌بینیم اغلب افراد قند را به سایر محصولات مکمل چای ترجیح می‌دهند و قند همچنان جایگاه ویژه خود را بین مصرف‌کنندگان ثابت نگه داشته است.

نوآوری در تولید یک شیرینی رنگی

اما خلاقیت در این عرصه می‌تواند به تثبیت این جایگاه کمک کند. سال‌ها پیش خانواده‌ها اغلب قند مصرفی خود را به صورت کله‌ای از فروشگاه‌ها تهیه و خود در خانه به اندازه دلخواه و مصرفی خرد می‌کردند، اما مشغله‌های روزمره موجب شده امروز کمتر کسی قند را به صورت کله‌ای تهیه کند و اغلب خانواده‌ها و شرکت‌ها به سمت قند‌های حبه‌ای رو آوردند و بسیاری از شرکت‌ها در همین زمینه خرد کردن و بسته‌بندی قند شکل گرفتند و همچنان هم در حال فعالیت هستند.

این مطلب را هم بخوانید:   هشت ایده برای محصول دیجیتالی قابل فروش

این سطح از کار در قالب مشاغل خانگی در حال حاضر دارای پتانسیل‌های زیادی برای فعالیت است که در ادامه شرایط سرمایه‌گذاری در آن بررسی می‌شود. پس از آن، نسل جدید قندهای طعم‌دار در بازار پدیدار شدند که توجه بسیاری از مصرف‌کنندگان به انواع این قندها جلب شد و البته بازار این کار همچنان پتانسیل‌های بسیاری برای کار دارد. قندهایی با طعم خرما، نعنا، دارچین، زعفران و لیمو در بازار امروز تولید می‌شوند که می‌توان آینده بازار قند را به سمت این خوشمزه‌های رنگی سوق داد، چرا که مزیت‌های این قندها می‌تواند آن را جایگزین قندهای معمولی در سفره‌ها کند.

 رنگ‌های طبیعی مصرف کنیم

پیش از این در خصوص انواع رنگ‌های خوراکی و چگونگی تولید و تهیه آنها گزارشی ارائه شد که علاقه‌مندان به حضور در بازار تولید رنگ‌های طعم دار بهتر است به آن گزارش مراجعه کنند. به هر روی پیشنهاد گروه سرمایه‌گذاری «فرصت امروز» برای فعالان این حوزه این است که حتما از رنگ‌های طبیعی به جای اسانس‌ها و رنگ‌های مصنوعی برای طعم‌دار کردن قند استفاده کنند چرا که در این صورت هم سلامت محصول ابقا نمی‌شود و هم اعتماد مخاطب به این محصول جلب شده و موجب مصرف روزافزون آن می‌شود، به علاوه خوش طعم بودن و جذاب بودن محصول نهایی می‌تواند برای مجالس و مهمانی‌ها هم مصرف را افزایش دهد.

همچنین علاوه بر رنگ‌ها، ماده اولیه دیگر این کار خود قند است که بهتر است قند مصرفی کارخانه را از کارخانه‌های تولید قند در حجم زیاد تهیه کنید و خودتان آن را خرد کرده و سپس طعم دار کنید، چرا‌که هزینه دستگاه خرد کردن قند بالا نیست، اما اختلاف قیمت قند حبه‌ای با قندهای فله حدود ۲۰درصد است.

یک نوآوری دیگر

علاوه بر قندهای طعم‌داری که پایه اصلی آنها قند سفید حبه است، به‌تازگی میوه‌هایی چون زردآلو، آلو، کیوی، انبه و… به شکل و سایز حبه قند عرضه می‌شود، این میوه‌ها در ابتدا به شکل خمیردرآمده و با افزودن مقدار مجاز از شکر شکل می‌گیرند و سپس به شکل حبه، برش می‌خورند و در بازار عرضه می‌شوند، البته به دلیل قیمت تمام شده بالای محصول به علاوه عدم تمایل مشتریان به این محصول فعلا حضور در آن پیشنهاد نمی‌شود.

این مطلب را هم بخوانید:   ۲۵ ایده برای کسب‌ و کار پاره وقت

سرمایه‌های مورد نیاز

بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها حدود سه کارخانه به صورت صنعتی در زمینه تولید قندهای طعم‌دار در کشور فعالیت می‌کنند و سایر فعالان این عرصه در کارگاه‌های زیرزمینی یا در قالب مشاغل خانگی در این حوزه فعالیت می‌کنند. برای راه‌اندازی یک کارخانه که به صورت صنعتی به تولید این محصول بپردازد و حدود ۱۰۰ تن قند طعم دار را در روز تولید کند به فضایی حدودا ۵هزار متری نیاز دارید.

ماشین‌آلات این کار علاوه بر قند حبه کن صنعتی چند ماشین طعم‌دار کردن است که برای هر طعمی باید جداگانه تهیه شود. در واقع چون طعم‌ها و رنگ‌های مصرفی متفاوت است نمی‌توان با یک ماشین مثلاً دو نوع قند نعنایی و زعفرانی را تولید کرد، پس بهتر است برای اینکه خروجی بهتر و باکیفیت‌تری داشته باشید برای هر طعمی یک دستگاه جداگانه تهیه کنید.

ماشین‌آلات این کار در کشور به خوبی در دسترس است و هزینه بالایی هم ندارد، هر ماشین حدود ۳۰ میلیون تومان قیمت دارد که با سایر هزینه‌ها حدود ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه برای این کار در قالب کارخانه نیاز دارید، در این حجم حدود ۳۰نفر نیروی انسانی مشغول به کار می‌شوند. برای بسته‌بندی محصول نهایی هم حدود ۵۰ میلیون تومان سرمایه نیاز دارید تا دستگاه بسته‌بندی سلفونی را خریداری کنید.

تولید در سطح مشاغل خانگی

اما اگر بخواهید در قالب کوچک‌تر به این کار بپردازید یک فضای ۲۰متری برای کار کافی است. در این صورت باید مشتری‌های خود را به صورت محدود و در محل زندگی و چند فروشگاه اطراف پیدا کنید. دستگاه‌های کوچک خانگی معمولا ٢٠٠ کیلوگرم در ساعت قند خرد می‌کنند که حدود ۴میلیون تومان قیمت دارند، طعم‌دار کردن قندها هم که به صورت سنتی و در سینی‌های بزرگ صورت می‌گیرد و هزینه چندانی ندارد.

برای بسته‌بندی محصول هم حدود ۲ میلیون تومان سرمایه نیاز دارید تا یک دستگاه پرس خریداری کنید و به وسیله آن بسته‌های ۵۰۰گرمی و یک کیلوگرمی قندها را تهیه کنید. دستگاه‌های قند خردکن خانگی به طور میانگین از یک تن قند ٨٨٠کیلوگرم قند خردشده تولید می‌کنند و مابقی محصول را که به صورت خاک قند می‌شود باید به قنادی‌ها بفروشید و از ضایعات این کار هم درآمد کوچکی کسب کنید.

این مطلب را هم بخوانید:   پودر باریت، محصولی بکر برای سرمایه گذاری

فرصت امروز


قابل توجه شما فرهیخته گرامی

بهترین کتاب های صوتی فارسی در زمینه های کسب و کار، ایده پردازی، کارآفرینی، مدیریت و رهبری، موفقیت و ثروت و هر آنچه برای موفقیت در زندگی و کسب و کار خود نیاز دارید را بر روی یک فلش ۱۶ گیگا بایتی رایگان و با ارسال رایگان، درب منزل تحویل بگیرید.

**با تخفیف باور نکردنی فقط برای شما فرهیخته گرامی**

ارسال کلیه کتاب های صوتی بر روی فلش رایگان ۱۶ گیگابایتی

کلیه کتاب های صوتی فارسی ارایه شده در فروشگاه ایده و خلاقیت را  بر روی یک دستگاه فلش یو اس بی ۱۶ گیگا بایت رایگان ، در آدرس خود دریافت نمایید.

فهرست کتاب ها عبارتند از:

 1. کتاب صوتی فارسی سنگفرش هر خیابان از طلاست

 2. کتاب صوتی فارسی خوآموز سخنرانی

 3. کتاب صوتی فارسی آئین سخنرانی

 4. کتاب صوتی فارسی پیشنهاد رد نشدنی

 5.  کتاب صوتی فارسی گانگ هو
 6. کتاب صوتی فارسی فکر بزرگ

 7. کتاب صوتی فارسی شنا با کوسه های کسب و کار

 8. کتاب صوتی فارسی از ایده تا مشتری

 9. کتاب صوتی فارسی۱۷ قانون طلایی کار تیمی
 10. کتاب صوتی فارسی قدم زدن با ببرها
 11. کتاب صوتی فارسی ۱۰۱ ایده برای تبلیغ کالا

 12. کتاب صوتی فارسی ۱۰۱ راه موفقیت در کسب و کار

 13.  کتاب صوتی فارسی اسرار ارایه های استیو جابز

 14.  کتاب صوتی فارسی بازاریابی خلاق

 15. کتاب صوتی فارسی رهبری و مدیر یک دقیقه ای

 16. کتاب صوتی فارسی زاگ

 17. کتاب صوتی فارسی نگران نباشید پول دربیاورید

 18. کتاب صوتی فارسی هنر ایجاد انگیزه

 19. کتاب صوتی فارسی هنر فروش موفق

 20. کتاب صوتی فارسی ۱۰۰ قانون شکست ناپذیر کار و زندگی

 21. کتاب صوتی مسری( بازاریابی ویروسی)
 22. کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی
 23. کتاب الکترونیکی مرکز رشد چیست؟
 24. کتاب الکترونیکی پارک فناوری اطلاعات چیست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر، بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید:

ارسال کلیه کتاب های صوتی بر روی فلش رایگان ۱۶ گیگابایتی

____________________________________________________________________________________________________

 

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *