برنامه ریزی شرط موفقیت در کسب و کار

برنامه ریزی شرط موفقیت در کسب و کار

برنامه ریزی شرط موفقیت در کسب و کار

به گزارش ایده و خلاقیت و به نقل از فرصت امروز برنامه ریزی راهنمای شما برای حرکت رو به جلو است و نقشه راهی برای گام های منظم و مدیریت شده شما است. همیشه به خاطر داشته باشید برنامه ریزی یک فرآیند است که باید همیشه انجام شود و هر گز قطع نمی شود.

برنامه ای که شما آماده می کنید بک سند زنده است که دارای حیات است و باید نسبت به تغییر شرایط داخلی و خارجی محیط کسب و کار عکس العمل نشان دهد و تغییراتی در بخش های مختلف آن ایجاد شود. هدف از برنامه ریزی متمرکز شدن برهدف و منحرف نشدن در کسب و کار است.

وقتی از هدف منحرف نشوید می توانید برآوردهای مالی تان را ساده کنید، وقتی برآوردهای مالی تان ساده شود کنترل هزینه ها را به دست می گیرید و با کمبود سرمایه مواجه نمی شوید و بر عملکردتان و هزینه ها کنترل و تسلط دارید و با تسلط بر هزینه ها و عملکرد، از فرصت ها استفاده می کنید و منافع اقتصادی تان را افزایش می دهید و می توانید کیفیت کسب و کارتان را بالا ببرید و ارزش کارتان را حفظ و در کسب و کارتان رشد کنید.

در نتیجه آرامش فکری بیشتری دارید و می توانید تصویری روشن از آینده مالی و درآمد پنج ساله آینده تان پیش بینی کنید، در نهایت آرزو های تان، جنبه عملی به خود می گیرد. با استفاده از برنامه ریزی در کار و شغلی که داریم می توانیم مسئولیت ها و وظایف کاری مختلف را زمان بندی کنیم و با نظم بیشتری به انجام کارها و مسئولیت های کاری خود بپردازیم، در این صورت استرس کمتری هم بابت کمبود وقت خواهیم داشت.

این مطلب را هم بخوانید:   کسب و کار درشادترین کشور جهان: نروژ

این امر باعث می شود کیفیت کاری نیز افزایش یابد. قطعاً زمانی که با استفاده از یک برنامه ریزی خوب و در زمان بندی مشخص همه کار ها و مسئولیت های کاری خود را با نظم انجام می دهیم کیفیت کاری ما نیز افزایش خواهد یافت.

توصیه های حرفه ای از مدیران موفق

– برنامه ریزی در موارد زیر یک مدیر را یاری می دهد:

۱- قدرت تصمیم گیری تان افزایش می یابد و می توانید تصمیم های صحیح در زمان مناسب بگیرید.

 ۲- فرصت کافی را برای تصیح خطاهای اجتناب ناپذیر ایجاد می کنید.

 ۳- تمرکزتان بر انجام فعالیت های ضروری برای رسیدن به آینده مالی مطلوب افزایش می یابد.

–  برنامه ریزی می تواند به صورت کوتاه مدت و بلند مدت باشد. یک برنامه ریزی خوب به ما کمک می کند تا بتوانیم به اهداف خود نزدیک شویم. به همین خاطر باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.

 

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.

نمایش

  • 4
  • 0.8

    Score
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *