چرا یک ایده خوب برای کسب و کار، به تنهایی نمی تواند باعث موفقیت شود؟

چرا یک ایده خوب برای کسب و کار، به تنهایی نمی تواند باعث موفقیت شود؟

چرا یک ایده خوب برای کسب و کار، به تنهایی نمی تواند باعث موفقیت شود؟

یک کسب وکار خوب با یک ایده خوب شروع می شود. یک سری اصول ابتدایی وجود خواهد داشت که هر کارآفرین نوپا می تواند با رعایت آنها یک ایده خوب کسب و کاری را همراه با کار فراوان، به سرانجام برساند. اما باید دقت داشت که تنها یک ایده خوب کسب وکاری نمی تواند باعث موفقیت و پیشرفت یک کسب و کار باشد. همانگونه که می بینید کسب و کارهای بیشماری با ایده های خوبی راه اندازی شده اند، ولی چرا برخی از آنها با شکست رو به رو شده و نتوانسته اند پیشرفت کنند؟

ایده های خوب لزوما بی همتا نیستند

یک ایده خوب پتانسیل بالایی برای ایجاد یک درآمد خوب دارد، اما هیچ ضمانتی نیست که همین الان یک شخص دیگر در یک مکان دیگر به روش خود این ایده را پیاده سازی نکرده باشد. کمی تحقیق در این زمینه کاملا رقابتی می تواند از شما در مقابل چنین احتمالاتی محافظت کند. اگر شما رقیبی را با همان ایده پیدا کردید، می توانید به راحتی قبل از اینکه سرمایه بسیاری را به کار تزریق کرده باشید، عقب نشینی کنید و یا دست کم ایده خود را با کمی تغییر در مسیر انتخابی خود پیش ببرید. البته که شما باید همیشه هوشیارانه عمل کنید، به طور مثال اگر ایده شما تبدیل به یک کسب و کار کامل شود، یک رقیب می تواند با توسعه همان کسب و کار موفقیت شما را تهدید کند. بسیاری از این رقیبان می توانند افراد بد طینتی باشند و هستند. پس این را همیشه در ذهن داشته باشید و در مورد ضعف ها و قوت های کار خود آگاهی کامل داشته باشید.

این مطلب را هم بخوانید:   «ابتکار لواشکی» زن شمالی را پولدار کرد!

زمانبندی گزینه بسیار مهمی است

فاکتورهای مهم بسیاری در موفقیت یک کسب و کار نقش دارند، که یکی از این مهمترین ها می تواند اهمیت زمانبندی باشد. ظهور یک ایده خوب قبل از اینکه بازار مناسب آن آماده شده باشد، می تواند با وجود پتانسیل بالا با شکست روبه رو شود. ایده ای مثل Google Glass را در نظر بگیرید، این ایده هرچه قدرهم قوی و با پتانسیل بالا زمانی با شکست روبه رو شد.

به طور مشابه وقتی یک ایده خوب خیلی دیر مطرح و عملی شود، با نوعی سیری و بی میلی از جانب مشتریان روبه رو خواهد شد و در تاثیرگذاری شکست خواهد خورد. پس زمانبندی برای موفقیت کسب و کار شما واژه ای بسیار حیاتی به حساب می آید.

لزوما آنچه که روی کاغذ درست است، همیشه عملی نخواهد شد

به صورتی امیدوارانه باید گفت که یک ایده خوب منجر به یک برنامه کسب و کاری خوب خواهد شد. برنامه کسب و کار آن چیزی است که شما تعریف می کنید، از جزئیات سرمایه گذاری، مشتریان هدف، زمان عرضه محصول و اینکه در چه جهتی محصول شما بیشتر سودده خواهد بود. در قالب یک تئوری، ممکن است که اعداد، برنامه شما را پشتیبانی کنند. ممکن است به گونه ای به نظر برسد که ایده شما واقعا عملی خواهد بود. اما در زندگی واقعی و در زمان عملی کردن یک ایده، همه چیز آنطوری پیش نخواهد رفت که بر روی کاغذ است. شاید مشتریان آنطوری که در زمان بازاریابی انتظار می رفت، علاقه مند نباشند. پیش بینی های اولیه شما ممکن است آنگونه که باید و شاید درست از آب درنیاید. فاکتورهای غیرقابل پیش بینی همیشه برای هر ایده و کسب و کاری، یک خطر به حساب می آید.

این مطلب را هم بخوانید:   ۵ نکته که باید در شروع سرمایه گذاری به یاد داشته باشید

شرایط، دائم در حال تغییر هستند

محیط های کسب و کاری هیچگاه ثابت باقی نمی مانند. فناوری های جدید با سرعتی ثابت در حال توسعه هستند، تقاضاهای مختلفی در حال آمد و شد هستند و اقتصاد بین کم خرجی و پرخرجی مشتریان در حال نوسان است. شرایطی که کسب و کار شما در آن شکل می گیرد با شرایطی که در آن ادامه پیدا می کند، متفاوت است. کسب و کارهای موفق آنهایی نبودند که یک ایده را مطرح و همان را در طول یک سال به طور ثابتی عملی کردند. آنهایی موفق هستند که یک ایده را مطرح کنند و به آن اجازه توسعه و سازگاری با هرگونه شرایطی را بدهند. در واقع ایده های خوب واقعی آنهایی هستند که به اندازه کافی در تغییر شرایط قابل انعطاف باشند.

اجرایی کردن به اندازه برنامه ریزی کردن اهمیت دارد

این گزینه نیز به همان واقعیت برمی گردد که همیشه آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد، با آنچه که روی کاغذ است برابری نمی کند. یادتان باشد که یک ایده خوب، ایده ای است که بتوان آن را اجرایی کرد. اگر شما به اندازه کافی در مطرح کردن ایده ها ماهر هستید، به یک نفر هم برای اجرایی کردن و سرپرستی کردن آنها نیاز دارید. اگر شما اهداف مالی بلند پروازانه ای دارید، به یک مدیر با تجربه کافی نیاز پیدا خواهید کرد تا به شما در رسیدن به این اهداف کمک کند.

ساختن یک تیم کاری بخش مهمی از یک کسب و کار است و بدون داشتن یک تیم قوی، حتی بهترین ایده ها هم با شکست روبه رو خواهند شد. پس نیروی انسانی باید از بالاترین اولویت های شما باشد.

این مطلب را هم بخوانید:   اولویت های یک کارآفرین موفق را می دانید؟

اگر یک ایده عالی کسب و کار دارید و علاقه مند هستید تا کسب و کار خود را آغاز کنید، به هیچکدام از این ۵ گزینه اجازه ندهید تا دلسردتان کند. شروع یک کار سخت و موفق بودن در آن سخت تر است. اما اگر شما با انتظارات درست و دیدگاه های منطقی وارد یک کسب و کار شوید، هیچ گاه با موانعی که باعث شکست شما خواهند شد روبه رو نخواهید شد.

منبع: www.entrepreneur.com/article/249

ترجمه: عطیه صدرنژاد

 

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *