Search
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
  • :
  • :

آموزش مگا خلاقیت -مقدمه

آموزش مگا خلاقیت -مقدمه

مقدمه
سوالی که مطرح میشود این است که چه کسی به خلاقیت علاقه مند است ؟  و پاسخ من این است که عملا همه  به آن علاقه مندند. این علاقه دیگر فقط مختص به روان شناسان و روان پزشکان نیست. اکنون این تبدیل به سوالی خط مشی ساز در سطح ملی و همچنین بین المللی شده است. (آبراهام مازلو)

شما احتمالا به این دلیل این کانال را  انتخاب کرده اید و تصمیم گرفته اید عضوی از آن باشید، تا بفهمید منظور از خلاقیت برتر یا مگا خلاقیت چه بوده است . این عمل به من نشان میدهد که شما فردی خلاق هستید ، در رابطه ای پویا با جهان اطرافتان هستید ، و مشتاقید از طریق خلاق تر بودن ، هر چه بیشتر در فعالیتهای این جهان سهیم باشید.در این آموزش ما چیزی را از خودمان درنیاورده ایم و همگی مسایل و نکات از آموزش استادان بزرگ خلاقیت همانند آندره الینیکف،ولادمیر لوی و سایر اساتید مطرح در این علم برگرفته شده است و در حال حاضر در حال تدریس در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز علمی و تجاری جهان بوده و از لحاظ علمی و مقبولیت، خیال شما را راحت می کند.

گزینه بعدی که شما با آن روبرو میشوید این است که آیا میخواهید این دوره آموزشی را بگذرانید و در روش ها و تکنیکهایی که شما را به سوی مگا خلاقیت سوق میدهند خبره شوید. این انتخاب شماست . شما میتوانید تصمیم بگیرید که زندگی خلاقانه تری داشته باشید. شما میتوانید تصمیم بگیرید که با قدم های کوچکی خلاق شوید ( با موفقیت های کوچکتر ) یا با  قدم هایی بزرگتر ( با موفقیت های بزرگتر) . به زبان ریاضی، شما میتوانید دکا خلاقیت (× ۱۰) ، هکتا خلاقیت (×۱۰۰ ) ؛ کیلوخلاقیت (×۱۰۰۰) ، یا حتی مگا خلاقیت (×۱۰۰۰،۰۰۰) را انتخاب کنید.  این به شما بستگی دارد . اگر خالقان و نو آوران برندگان و موفق ها هستند پس مگا خالقین و مگا نوآورین …..

توجه:
این کانال و این دوره آموزشی به درد چه کسانی نمی خورد:
اگر شما یک نوگریز ( کسی که از تازگی متنفر است ) ، این کانال و دوره آموزشی بدرد شما نمی خورد.
اگر شما کارمند یا صاحب منصبی خشک ، مستبد  و پس رونده هستید ، این کانال و دوره آموزشی بدرد شما نمی خورد.
اگر شما فردی ترسو هستید و از واقعیات فرار میکنید این کانال و دوره آموزشی بدرد شما نمی خورد.
اگر شما کارهای یکنواخت را می پسندید ، این کانال و دوره آموزشی بدرد شما نمی خورد.
اگر شما مخالف رویا پردازی هستید ، این کانال و دوره آموزشی بدرد شما نمی خورد.

این کانال و دوره های آموزشی برای آن دسته افرادی است که  :
•  عاشق تفریح و بازی اند ( عاشق چیزهای جدید ، شوخی ، انعطاف پذیری ذهن)
•  دوست دارند آینده را ببینند
•  ایده های جسورانه و اعمال با شهامت را دوست دارند
•  دوست دارند تغییری ایجاد کنند
•  عاشق رویا پردازی هستند.
 این کانال و آموزش برای افرادی است که جرات رویا پردازی و جسارت عمل کردن را دارند ، آن دسته افرادی که زمین را می گردانند ، آنهایی که سازندگان و همه کاره ها هستند.مگا خلاقیت به شما علاوه بر روش هایی برای بازکردن ذهن تان روش تفکر جدیدی ارائه میکند،  و به شما قدرت خلق ایده های قویتر و فراوان تر را میدهد . این فرایند در عین آسان بودن دشوار نیز هست ( چه کسی به شما گفته که نابغه شدن میتواند آسان باشد ؟ ) با این وجود ، این سیستم موثر است این روش بر روی مردمی در جلسات مختلف در سراسر دنیا امتحان شده است و آن افراد یاد گرفته اند تا خلاقیتشان را بسط و گسترش دهند.

بیایید با پرسش زیر شروع کنیم

آزمون های دیوانگی / عاقل بودن

سوال ۱
سال : ۱۸۰۰  دنیا در آشفتگی و هرج و مرج است همه گیری طاعون ، سرخک ، تب حصبه ، مالاریا و وبا میلیون ها انسان را میکشد.
شما سر میزی نشسته اید و در حال خوردن ناهارتان هستید که یک پزشک به سراغ شما می آید و میگوید که او راهی برای پیشگیری از بیماری ها به جای درمان بعدی آنها و از بین رفتن میلیون ها انسان ، پیدا کرده است . او همچنین رویایی دارد که روزی ، بیماری های کشنده ای مانند طاعون ریشه کن خواهند شد . نام او ادوارد جنر است ، که برای شما هیچ چیز خاصی را تداعی نمیکند . وقتی درباره رویای او میشنوید چه کار میکنید؟
الف- لبخند می زنید، او را دیوانه فرض کرده و بیرون میفرستید.
ب – به خدمتکارانتان دستور میدهید که او را بیرون بیاندازند
ج- نظرتان جلب میشود و وارد عمل میشوید
د- سر تکان میدهید ، خمیازه میکشید و فراموش میکنید

سوال ۲
 سال : ۱۹۰۰  اسبها اصلی ترین وسایل حمل و نقل هستند ، اما دو چرخه ها و اتومبیل ها در حال مد شدن هستند . هنوز قانون عبور و مروری وضع نشده است ، به همین خاطر هر روز افرادی در خیابان ها کشته میشوند ، مسئولین ، سرعت حرکت را در تقاطع ها سه مایل در ساعت و در خیابان ها دوازده مایل در ساعت در نظر میگیرند . همچنین یک سال پیش دولت اعلام کرده بود که همه اختراعات ایجاد شده اند هیچ چیز جدیدی نمیتواند اختراع شود . بنابراین سازمان ثبت اختراعات و موسسه ثبت ایالات متحده امریکا بسته شده بود.
شما سر یک میز نشسته اید و در حال ناهار خوردن هستید که دو مکانیک پیش شما می آیند و ادعا میکنند که میتوانند یک ماشین پرنده بسازند. آنها همچنین رویایی دارند که همه مردم در آینده قادر به پرواز در این ماشین خواهند بود ، آنها میگویند که برادران رایت هستند اما اسم آنها برای شما معنی خاصی ندارد وقتی که داستانشان را میشنوید چه کار میکنید؟
الف- لبخند می زنید، او را دیوانه فرض کرده و بیرون میفرستید.
ب – به خدمتکارانتان دستور میدهید که او را بیرون بیاندازند
ج- نظرتان جلب میشود و وارد عمل میشوید
د- سر تکان میدهید ، خمیازه میکشید و فراموش میکنید

سوال ۳
سال : ۲۰۰۰ بسیاری از امراض کشنده ریشه کن شده اند ، هواپیماها همه جا هستند . با این وجود ، نظام آموزشی مدارس جهان هنوز از خشونت ؛ مشکلات موادمخدر ؛ شمار زیاد حاملگی در دوران نوجوانی رنج میبرند. دانش آموزان نمرات پایین در امتحانات میگیرند ، از نظم و انضباط پائینی برخوردارند و هیچ احترامی برای بزرگترهایشان قائل نیستند.
شما سر میزی نشسته اید و در حال خوردن ناهار هستید که فردی به سراغ شما می آید و به شما میگوید که راهی پیدا کرده تا از همه اختلالات آموزشی پیشگیری کند او همچنین رویایی دارد که در ده تا پانزده سال آینده مدارس متفاوت از این که هستند خواهند بود : دانش آموزان علاقه مندند و میخواهند که به مدرسه بروند ، و آموزگاران کم تلاش ترین دانش آموزان را با گفتن (( تو امروز کمتر از قابلیت و پتانسیلت کار کردی ، بنابراین فردا در خانه میمانی ، ما فعالیتهای ماجراجویانه کلاسی مان را بدون تو انجام میدهیم )) تنبیه میکنند . وقتی شما این رویا را میشنوید چه کار میکنید.؟
الف- لبخند می زنید، او را دیوانه فرض کرده و بیرون میفرستید.
ب – به خدمتکارانتان دستور میدهید که او را بیرون بیاندازند
ج- نظرتان جلب میشود و وارد عمل میشوید
د- سر تکان میدهید ، خمیازه میکشید و فراموش میکنید

اگر پاسخ شما به هریک از این سوالات ، هر چیزی جز گزینه  ج   بود اکنون زمان آن فرارسیده تا پذیرنده تازگی ، نوآوری و ممکن ها شوید.

رویا پردازان هستند که این دنیا را به طور شگفت انگیزی بهتر میسازند . یک رویا داشته باشید ، با فرض مسلم که شما تا این جا را خوانده اید بنده متقاعد شده ام که شما یک متفکر خلاق هستید ، کسی هستید که با جهان درگیر است و مشتاق یادگرفتن راههای جدید برای خلاق تر بودن است . برای مگاخالق شدن. اگر اینجانب درست میگویم ، لطفا در زمان های مناسب آموزش ها و مطالب را پیگیری و بکار ببندید.  شما احتمالا درک کرده اید که سوال سوم در مورد خود ماست .همه ما رویایی از اصلاح و بهترسازی نظام آموزشی و روشهایی که برای آموزش و یادگیری استفاده میکنیم، داریم . شما این روش ها را در این کانال و دروه های آموزشی آن خواهید یافت. بیایید برای خود رویاهایی بسازیم و با هم برای تغییر دادن در دنیا کار کنیم.

گام اول
دست از دست کشیدن بکش:

نابغه غنیمتی راهبردی است ( مانند انیشتین)
نابغه نجات دهنده است ( مانند ارشمیدس)
نابغه آینده ساز است ( مانند ادیسون)
نابغه افتخار ملت است ( مانند اسکندرمقدونی – اسکندر بزرگ)
نابغه منبعی بزرگتر و با ارزش تر از نفت و گاز است ، چون او میتواند ملت را از نیاز به نفت و گاز رها سازد( مانند روئنتگن)
نابغه جاودانه است ( مثل سقراط )
الیاندر

برای رسیدن به نبوغ لازم است که شما کارها و تمریناتی انجام دهید . ما با دانستن این که نبوغ عملی و امکانپذیر است نابغه نمیشویم . بلکه باید برای آن تمرین کرده و تجربیات نوابغ را کسب کنیم. اولین قسمت این دوره آموزشی با اولین قانون مگاخلاقیت سرو کار دارد . دست از تسلیم شدن بردار ، خود را برای شروع آماده کنید ، آماده اید؟ من از شاگردانم میخواهم که بلند پاسخ بدهند و از شما هم میخواهم که همین کار را بکنید.اگر با صدای آرام و نامطمئن آن را ادا کردید بار دیگر آن را بلند و با اعتماد به نفس تکرار کنید میزان موثر بودن این دوره به تعهد شما بستگی دارد.
دوباره میپرسم ، آیا آماده اید؟

اگر پاسخ شما بلند و همراه با اطمینان، بله است، لطفا فردا دوباره مطالب را دنبال کرده ودوستان خود را نیز برای بهره مند شدن از این دوره فوق العاده کاربردی و جالب ، دعوت بفرمایید.
فقط از شما می خواهم حتما در جلسه فردا از کاغذ و قلم غافل نشده و همچنین وسیله ای برای گرفتن وقت مانند:ساعت،کرنومتر و یا حتی موبایل در کنارتان داشته باشید..
و اینکه سعی بفرمایید تا تمرینات ارایه شده را انجام داده تا اثر این دوره را در زندگی خود به وضوح مشاهده کنید.
پس وعده دیدار ما فردا در جلسه اول دوره آموزشی مگا خلاقیت با کلی شور و شوق نابغه شدن.

برگرفته از دوره آموزشی مگا خلاقیت در کانال مگا خلاقیت

 

این مطلب را هم بخوانید:   آموزش مگا خلاقیت – قسمت هفدهم

==============================

بازار ایده و خلاقیت

اگر ایده دارید و به دنبال سرمایه گذار هستید….

اگر سرمایه دارید و به دنبال ایده برای سرمایه گذاری هستید…

اگر محصول و خدمات مناسبی دارید…

اگر مهارت و استعدادی دارید و می خواهید از آن درآمد داشته باشید….

اگر به دنبال مهارت خاصی هستید….

آن را در بازار ایده و خلاقیت به رایگان آگهی کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *